Насилство во неготинско: Млада жена натепана од сопругот, свекорот и деверот

тепачка
Илустрација: Тепачка / Фото: МИА

Несекојдневно кукавички чин на насилство се случил вчера во неготинско село, кога тројца членови на семејство – татко и двајца браќа, ѝ се нафрлиле и ја натепале 24-годишната сопруга на еден од браќата, соопшти МВР.

„На 08.06.2022 во 18.50 часот, полициски службеници од ОВР Неготино ги лишиле од слобода Е.С.(28), С.С.(32) и М.С.(57), сите од неготинско село, постапувајќи по пријава на 24-годишна жена според која во дворот од семејната куќа била физички нападната од сопругот, деверот и свекорот. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од полицијата.

Видео на денот