Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Одлучено македонската женска сениорска репрезентација во Грција да ги игра квалификациските натпревари за учество во баражот за пласман на следното Светско првенство во Шпанија (2-19 декември 2021 година).

Грците го добија правото да го организираат турнирот, од тамошната федерација не е познато кој град ќе ги организира мечевите, но се најавува дека домаќин ќе биде Солун.

Во квалификациската група „2“ се наоѓаат уште селекциите на Исланд и Литванија, а првопласираните две репрезентации ќе обезбедат место во мундијалскиот бараж.

Планирано е мечевите да се играат во периодот од 4-6 декември 2020 година, првиот дуел сениорките ќе го имаат против Исланд, потоа со Литванија, а во третата пресметка против грчките ракометарки.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ на „Ролан Гарос“ ќе атакува на 18 грен слем титула!

Прочитај повеќе

Пет минути гледаа ВАР и направија грешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Навивачката група „Чкембари“ слави 35 години постоење! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот ја освои и Севиља, Димитријевиќ и Хувентуд на врвот во Шпанија

Слободен печат

Надал загрижен пред „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ е во право!

Слободен печат

Хамилтон в недела се израмнува со рекордот на Шумахер!?

Слободен печат

Пандев доби „конкуренција“ во нападот на Џенова!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ на „Ролан Гарос“ ќе атакува на 18 грен слем титула!

Слободен печат

Официјално: Луис Суарез е нов фудбалер на Атлетико Мадрид

Слободен печат

Нема ракомет во Првата лига, поради ковид-19 суспендирана и групата „Б“!

Слободен печат

Кајакарите Спасиќ, Златаров и Небиовски во Словенија на европскиот куп

Демант дека е направен пропуст на еден од головите на Националната арена!

Слободен печат

Лига куп: Тотенхем без борба си закажа дуел со Челси!

Слободен печат