16 C
Скопје

Нашиот кошаркарски талент Јакимовски ја продолжува својата кариера во САД!

– Силно верувам дека ја донесов вистинската одлука официјално да станам дел од тимот, вели македонскиот репрезентативец.

Андреј Јакимовски и дефинитивно, ќе ја продолжи својата кариера во САД. И тоа како студент и играч на Вашингтон Стејт Универзитетот.

Нашиот млад сениорски репрезентативец го потврди тоа денеска и на својот фејсбук профил:

Премногу сум возбуден што ќе бидам дел од кошаркарскиот дел на Вашингтон Стејт во наредната сезона. Јас едвај чекам да започнам ново, возбудливо поглавје во мојот живот и кошаркарската кариера. Пред мене има многу пречки што ќе треба да ги прескокнам.

Но, со напорна работа и посветеност, се надевам дека ќе имам неверојатно време да играм кошарка за Вашингтон Стејт.

Би сакал да му се заблагодарам на тренерот Смит и на неговиот тренерски персонал за можноста што ми ја даде да се градам како личност, спортист и студент.

Прочитајте и...  Позната иднината на Клоп во Ливерпул, има договор до 2024 година, но...

Силно верувам дека ја донесов вистинската одлука официјално да станам дел од тимот. Се гледаме наскоро!! – се зборовите на Јакимовски.

Поврзани вести

Гордоста на Милан и Интер во легенда, Црвена звезда има чест уште еднаш да го почувствува „Сан Сиро“!

Слободен печат

Леонарди ги потврди преговорите: Наскоро одлука за Мбапе и Нејмар!

Слободен печат

ВИДЕО: Каков гест на Меси, а голманот само сакаше да го поздрави идолот!

Слободен печат

Повторно заедно: Еве на кој турнир се пријавија Ѓоковиќ, Надал и Федерер

Слободен печат

Гасперини: Судијата не ни „дозволи“ да играме против Реал Мадрид!

Слободен печат

Лига Европа: Елмас брка негатива, Адеми и Ристовски поблиску до осминафинале

Слободен печат

Остави Коментар