Наши миленици: Марко, уличар со господски манири - Слободен печат

Наши миленици: Марко, уличар со господски манири

Марко е уличар со господски манири. Го најде брат ми на улица пред осум години, една есенска врнежлива вечер. Мил, мал, накиснат… сам. Го прибра дома, му реков: „Утре наутро доаѓам и го земаме“. Не прашав дали е женско или машко, боја, шара… И така, Марко стана член на нашето семејство. Ветеринарот процени дека има 3-4 месеци според големината на запчињата. По една година, ни дојде и помалиот син Никола. Штом се запознаа, ни беше јасно дека на Марко природна задача му е да го чува бебето Никола. Спиеше со него во бебешкото креветче, на секое будење на Никола, Марко дотрчуваше да ни „каже“ дека бебето се разбудило. Со него и прооде Никола. Кој не знае, добро е да дознае дека мачките нè поседуваат нас, не ние нив. А за сите што се двоумат како ќе се прилагоди мачето дома, не грижете се – вие ќе се прилагодите лесно на него. И запомнете, мачките нè бираат нас, не ние нив. За двоумењето за комбинацијата маче и дете – тие се совршен спој.

Прочитајте и...  Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

   

Прочитај повеќе

Виц на денот: Живот

Слободен печат

Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

Слободен Печат

Пријателството помеѓу Опра и поранешниот кралски пар е во криза!

Слободен Печат

До пролет во топ форма: Диета со здрави јагленохидрати

Слободен печат

Поглед на еден маж кој сака да остане анонимен: Три УЖАСНИ митови за жените!

Слободен печат

Најпознатиот еротски магазин во Југославија: На патот до трафиките снемувало и до 10.000 примероци (18+)

Слободен Печат

Остави Коментар

6 + 1 =

Прочитај повеќе

Колку часа треба да вежбате за да видите резултати?

Слободен печат

Модната формула на Џенифер Анистон, кралицата на минималистичкиот стил: Овие две работи никогаш не би ги носела! (ФОТО)

Слободен Печат

Секоја кинематографија би била горда на нив: Ова се најубавите германски актерки! (ФОТО)

Еспресо

Дел од необјавено интервју со Шабан Шаулиќ: Многу брзо ми помина животот, тој „горе“ одлучува колку и кога! (ФОТО)

Слободен печат

Беше пример за неверојатна убавина: Поради пластичните операции денес изгледа непрепознатливо! (ФОТО)

Слободен Печат

Полубратот на Меган Маркл на работ на егзистенција: Останав без куќа, за малку ќе морав и да просам…

Слободен Печат