Населбата Маџир Маало утре без вода

Поради дефект на оглица на водоводна мрежа со пречник 125 мм на ул. Маџир Маало бр. 37, утре без водоснабдување ќе останат корисниците од нас. Маџир Маало во Општина Центар.

Како што соопшти РЦУК Скопје по известување од ЈП Водовод и канализација, прекинот во снабдувањето со вода ќе трае од 09:00 часот до завршување на интервенцијата.

Прочитајте и...  Дачиќ: Не е исклучено коронавирусот да е дел од специјалната војна кон Кина

Прочитај повеќе

Хорват: Коронавирусот влијае врз хрватската економија, иако размерот е тешко да се предвиди

Слободен печат

Независен синдикат за образование и наука: Почетната плата на просветните работници е под републичкиот просек

Слободен печат

Мицкоски: Се забавував кога зборував со господинот Зоран Заев

Слободен печат

Катар го потврди првиот случај на коронавирус

Слободен печат

Борисов: Не постои закана од нов миграциски бран за Бугарија

Слободен печат

Пациентката која утрово се јави на Инфективна нема коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Граѓанско Демократската Унија заедно со Движењето на Слободни граѓани ја објавија коалицијата за претстојните избори

Слободен печат

Двојно зголемен буџет и нови шест лекови за пациентите со ретки боелсти

Слободен печат

Заев: Со успешни политики ја кренавме економијата и ја поставивме на стабилни и реални основи

Слободен печат

Дезинфекција и генерално чистење во тетовските училишта

Слободен печат

Димковски: Има заинтерсирана компанија од Турција за новата реколта тутун

Слободен печат

Димковски: Откупот на тутунот заврши, постигната е досега најголема просечна откупна цена

Слободен печат