Народното собрание на Бугарија ќе одржи вонредна седница поради тензиите меѓу Русија и НАТО

Народното собрание на Бугарија попладнево ќе одржи вонредна седница на која ќе говори премиерот на Бугарија Кирил Петков. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber На седницата се очекуваат обраќања и на и министрите за одбрана и надворешни работи Стефан Јанев и Теодора Генчовска и шефовите на специјалните служби во врска со руско-украинскиот конфликт, тензиите … Продолжи со читање Народното собрание на Бугарија ќе одржи вонредна седница поради тензиите меѓу Русија и НАТО