Народен лек за МИГРЕНА, ги олеснува симптомите побрзо од лековите

Оној кој не доживеал мигрена, не знае како е да се минува низ вистински пекол поради неподнослива главоболка.

Луѓето кои страдаат од мигрена се чувствителни на светлина, мириси, вкусови, страдаат од мачнини, вртоглавици и несвестица, а најчесто им се потребни и силни лекови против болка. Но, како прва помош може да послужи и еден едноставен лек од народната медицина.

Се работи за сол и лимонов сок. Важно е да се изберат квалитетни состојки, кои ќе ја алкализираат средината во телото и ќе го стимулираат нервниот систем да работи со правилен ритам, а го враќаaт и балансот на електролити.

Рецептот е едноставен, во сок од 2 лимона се додаваат две лажички сол, се меша со 200 мл вода на собна температура и се пие „на екс“.

Прочитајте и...  Цеца против Карлеуша на суд: Јас дојдов, таа не, да не се развлекува веќе ова! (ФОТО)

Секако, овој лек само ги олеснува симптомите, а во зависност од интензитетот, се зема лекот кој лицето вообичаено го пие при мигрена. Вкусот иако е лош, олеснувањето ќе го почувствувате за многу пократко време отколку кога пиете само лек.

Прочитај повеќе

Најмодерните сестри во светот се појавија на насловната на „Вог“ во исто време: Бела и Џиџи Хадид испишаа историја во „модната библија“ (ФОТО)

Слободен Печат

Цеца стана баба! Се роди малиот Жељко! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Ким Кардашијан сака да го плати лекувањето на девојката застрелана на протестите за Џорџ Флојд

Слободен печат

Впечатливо жолта боја и златни обетки: Кејт го повтори изгледот од Вимблдон и повторно блескаше! (ФОТО)

Слободен Печат

Сфатете ја сериозно секоја промена во организмот: Ако чувствувате дека ви се менува гласот, веднаш посетете лекар

Слободен печат

Дневен хороскоп за 3 јуни: Поради стресните ситуации кои ве оптоваруваат може да дојде до одредени несогласувања со партнерот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Виц на денот – Внуци

Слободен печат

Лепа Брена и Боба заминаа за Монако – Во приватниот авион уживаа во прекрасниот поглед и луксузното вино (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Како да пиеш пиво кога носиш маска: Генијален трик кој ќе се користи и во нашата земја! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Раперот Раста ја подбрал поранешната сопруга Ана Николиќ: Мајка си, не смееш да ги затвораш кафеаните! (ФОТО)

Васко Спасоски

ШОК ЗАБРАНИ – Новиот правилник за однесување на грчките плажи целосно ќе го промени начинот на кој летувавме досега

Слободен печат

Игор по Инстаграм драмата објави фотка со Северина: Ова е љубов која не се мери со лајкови (ФОТО)

Слободен печат