Наредните два дена дезинсекција во Јегуновце – Слободен печат
ВестиМакедонија

Наредните два дена дезинсекција во Јегуновце

Општина Јегуновце во наредните две ноќи ќе врши трета по ред дезинсекција против комарци. Тоа ќе се прави вечерва од 21 часот до раните утрински часови како и во истиот временски период утре.

– На 5 и 6 август годинава почнувајќи од 21 часот па се до раните утрински часови ќе биде извршена трета дезинсекција против комарци. Дезинсекцијата ќе се изврши со УЛВ генератор за ладно замаглување поставено на возило со приколка и предходница од друго возило со ротација. Со оваа дезинсекција против комарци ќе бидат опфатени зелени површини, населените места како и депониите на територија на општина Јегуновце, соопштија денес од локалната самоуправа.

Во случај на неповолни временски прилики дезинсекцијата ќе биде одложена, а граѓаните дополнително ќе бидат информирани кога ќе се направи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close