Наредните два дена дезинсекција во Јегуновце

Општина Јегуновце во наредните две ноќи ќе врши трета по ред дезинсекција против комарци. Тоа ќе се прави вечерва од 21 часот до раните утрински часови како и во истиот временски период утре.

– На 5 и 6 август годинава почнувајќи од 21 часот па се до раните утрински часови ќе биде извршена трета дезинсекција против комарци. Дезинсекцијата ќе се изврши со УЛВ генератор за ладно замаглување поставено на возило со приколка и предходница од друго возило со ротација. Со оваа дезинсекција против комарци ќе бидат опфатени зелени површини, населените места како и депониите на територија на општина Јегуновце, соопштија денес од локалната самоуправа.

Во случај на неповолни временски прилики дезинсекцијата ќе биде одложена, а граѓаните дополнително ќе бидат информирани кога ќе се направи.

Прочитајте и...  Кочанчанец удирал продавач со тврд предмет, зашто овој му рекол да носи маска

Прочитај повеќе

Над 10.000 лица починаа од Ковид-19 во Русија од почетокот на пандемијата

Слободен печат

Во Сегрија 200.000 лица ставени во карантин

Слободен печат

„Вице даде зелено светло“ – На Јутјуб се појави нова аудио снимка

Слободен печат

Гласен Текстилец: Конфекција во Пробиштип затворена поради нови случаи на Ковид-19

Слободен печат

Мажите во Албанија живеат пократко и емигрираат повеќе во однос на жените

Слободен печат

ГОБ „8 Септември“ демантира дека постои листа на чекање за итни хирушки интервенции

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заев ја обвини опозицијата за лаги и негативна кампања: ВМРО-ДПМНЕ ќе остане во опозиција за да си ја обнови партијата

Слободен печат

Над 22.000 новозаразени од Ковид-19 во Индија

Слободен печат

Чулев: Полицијата е подготвена за спроведување мирни, фер, демократски избори

Слободен печат

Њујорк пост: Еден од десет пациенти никогаш нема да го вратат чувството за мирис и вкус

Слободен печат

Шахпаска: Преку инвестиции во инфраструктурата, инвестираме во економијата и во иднината

Слободен печат

Лукаревска: СДСМ не копа ровови, туку гради мостови, патишта и врски меѓу луѓето

Слободен печат