Направете си сок од нане – Ќе ве олади, но и ќе ви го поправи здравјето! (РЕЦЕПТ)

Во зима, на многу луѓе омилен пијалок им е чај од нане, заради убавиот вкус, пријатниот мирис, но и бројните лековити својства.

Сепак сезоната за цветање на нане е лето, а ние ви го претставуваме совршениот начин да уживате во оваа моќна билка и за време на лето – преку освежувачки сок од нане и лимон.

Состојки:

  • 2 литри вода
  • 200 грама шеќер
  • 10 ливчиња свежо нане
  • Сок од 1 лимон

Подготовка:

  • Водата и шеќерот ги варите, па кога ќе се олади додавате нане.
  • Го оставате да одстои 24 часа, па додавате лимонов сок
  • Се пие кога ќе се олади, кога и да осетите жед
Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 06.06.2020: Погледнете каков ден ве очекува!

Прочитај повеќе

Албанска телевизија ја зголеми гледаноста на 300 отсто: Презентерките без градник во етер! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Никогаш видени снимки: Погледнете како реагира Новак Ѓоковиќ кога на четири години го добил првиот рекет (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Нивес се пофали со фризурата, но сите гледаа малку подолу: „И да си келава, ќе ми беше сеедно!“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Мајли Сајрус ги покажа стомачните мускули, но упати силна порака против расизмот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Боли глава од оваа сума: Погледнете за колку пари Кристијан Голубовиќ влегува во „Задруга“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Владо Георгиев наполни 44 години, а има само една желба која не се однесува на него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Семјуел Л. Џексон го навреди Трамп: Невозможно е тој се*ко да е скриен во подрум!

Васко Спасоски

Луна пред татко ѝ ги покажа голите гради, а нему му падна доста непријатно (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Бикините на Памела Андерсон и стојат многу подобро отколку на 20 годишни девојки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Таа беше прогласена за најубавата жена во светот, но фановите сепак сметаат дека имала мала помош: Бела Хадид повторно критикувана поради естетските зафати (ФОТО)

Слободен Печат

Деструктивната љубовна приказна на Жорж Санд и Фредерик Шопен, најголемата љубов на композиторот била неговата најголема рана

Слободен печат

Тридневна детоксикација – Исчистете го телото од наталожените отрови, а истовремено изгубете и неколку килограми

Слободен печат