Направете си сок од нане – Ќе ве олади, но и ќе ви го поправи здравјето! (РЕЦЕПТ)

Во зима, на многу луѓе омилен пијалок им е чај од нане, заради убавиот вкус, пријатниот мирис, но и бројните лековити својства.

Сепак сезоната за цветање на нане е лето, а ние ви го претставуваме совршениот начин да уживате во оваа моќна билка и за време на лето – преку освежувачки сок од нане и лимон.

Состојки:

  • 2 литри вода
  • 200 грама шеќер
  • 10 ливчиња свежо нане
  • Сок од 1 лимон

Подготовка:

  • Водата и шеќерот ги варите, па кога ќе се олади додавате нане.
  • Го оставате да одстои 24 часа, па додавате лимонов сок
  • Се пие кога ќе се олади, кога и да осетите жед
Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 28.03.2020

Прочитај повеќе

Анџелина Џоли донираше милиони за храна за децата во Америка!

Слободен Печат

Лекарот на Бен Афлек им покажа средни прсти на папараците! (ФОТО)

Слободен Печат

Почина Игор Спасов: Водителот на култната емисија е пронајден мртов во својот стан во Нов Белград!

Слободен Печат

Украден пиштолот од легендарните серијали за „Џејмс Бонд“!

Слободен Печат

Долго време ја немаше во јавноста – Ќерката на Жељко Јоксимовиќ порасна во вистинска убавица (ФОТО)

Слободен печат

Ваква фотка никој не очекуваше од неа: И Андријана Јаневска знае да биде секси! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пинк се напи во изолација, па ја скрати косата: Пејачката се кае за својата фризура (ВИДЕО)

Слободен Печат

Неколку работи кои ќе ги сфатите дури откако ќе станете родители

Слободен печат

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА со Бисера Бендевска и нејзините предлози за книги за деца

Јасмина Кантарџиева Димков

Зошто докторите против чумата носеле чудни маски со клун?

Слободен печат

По 8 години нова песна на Боб Дилан: Песната е за убиството на Џон Кенеди и трае 17 минути! (ВИДЕО)

Слободен печат

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се вратија во САД! (ФОТО)

Слободен Печат