Направете си сами: Домашен лек за настинка, вируси и грип

Во сезоната на настинки и грип не мора секогаш да се трча во аптека.

Овој напиток ќе ви помогне да го зајакнете имунитетот и да ги ублажите симптомите од здодевната настинка и грипот, а се прави за само 2 минути.

Ќе ви бидат потребни:

• 1 црвен или жолт грејпфрут

• 2 портокали

• 1/4 лимон со кора

• половина шолја за кафе вода

• малку рендан ѓумбир

Сите состојки ставете ги во блендер и пулсирајте ги околу две минути.

Подготвениот напиток пијте го наутро и навечер, во интервал од 10 дена.

Прочитајте и...  Радоста на младата невеста ја прекина ужасната експлозија во Бејрут (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Принципот 90/10 сите мора добро да го запомнат: Секогаш постои начин да ја свртите ситуацијата во ваша корист!

Слободен печат

Хороскоп за 6 август: Играјте на сигурно и нема да зажалите

Слободен печат

Виц на денот – Инцидент

Слободен печат

Три хороскопски знаци на кои ќе им се насмее љубовта во месец август!

Слободен Печат

Синот на Дејвид Бекам се соблече и ги покажа стомачните мускули, му порачаа дека е ист како татко му! (ФОТО)

Васко Спасоски

Актерката од хит-серијата „Ривердејл“ ја откриј тајната за совршено тело! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Брутално искрена! Анабела не сака да се слушне со ќерка си: Ќе ја паметам онаа среќна Луна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Потресна исповед на Исидора Бјелица уште пред две години: Доаѓа ден кога знаеш дека останал само уште еден погреб…

Васко Спасоски

Само што оздраве од корона, повторно доби температура и заврши во болница: Пејачката Славица Чуктераш вели дека е силна! (ФОТО)

Васко Спасоски

По долгата и тешка битка со болеста, почина Исидора Бјелица!

Васко Спасоски

Ваква ја немате видено: Марија Шерифовиќ го смени имиџот и му ја „летна“ на одмор! (ФОТО)

Васко Спасоски

Оваа наша пејачка нема конкуренција: Таа е најзгодната „риба“ на естрадата за ова лето! (ФОТО)

Васко Спасоски