Направете сами влажни марамчиња за чистење (ВИДЕО)

Влажните марамчиња се економично средство за чистење – со нив се заштедува време и вода. Со овој видеотуторијал ќе може да си направите домашни влажни марамчиња за дезинфекција и чистење.

Потребно ви е:

Каква било правоаголна кутија со пластичен капак

Хартиени бришачи

½ чаша алкохолен оцет

½ чаша вода

½ чаша медицински алкохол

1 лажица течен сапун или купка за бебе

10 капки етерично масло по избор за арома

Прочитајте и...  Се избричил првпат по 10 години, неговата сопруга шокирана! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Тага која не престанува: Мајката на познатиот музичар прозборе две години по неговото самоубиство! (ФОТО)

Васко Спасоски

Романтичната љубовна приказна на еден од најголемите холивудски заводници, актерот Метју Меконахи!

Слободен Печат

Се сеќавате на Алка Вуица? Жареше и палеше на југословенската сцена, па ја снема – денеска нема да ја препознаете! (ФОТО)

Васко Спасоски

Викторија Бекам после 10 години се насмеа: Нејзиниот син објави слика на која сите гледаат во нејзините заби! (ФОТО)

Слободен Печат

Златни бјути трикови од кујната: Еве како веднаш да ја поправите беживотната и испукана коса!

Слободен печат

Тони Брекстон објави селфи, луѓето не можат да поверуваат како изгледа во бикини на 52 години (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трик од искусните: Како да ја сочувате свежината на лебот

Слободен печат

Теорија на заговор: Хари не е таткото на детето на Меган?

Слободен печат

Авторката на „Хари Потер“ објави нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Слободен печат

Одлична идеја за денешниот ручек – Пилешко во сос од павлака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Бочели: Целото мое семејство имаше коронавирус, тоа беше ужасно – ние имавме среќа!

Слободен печат

Се избричил првпат по 10 години, неговата сопруга шокирана! (ВИДЕО)

Слободен печат