Наполи на оригинален начин ги претстави новите дресови (ВИДЕО) – Слободен печат
СпортФудбал

Наполи на оригинален начин ги претстави новите дресови (ВИДЕО)

Маркетинг тимот на екипата од Неапол повторно одлично си ја заврши работата.

Екипата на Наполи во наредната сезона влегува со големи амбиции, да го симне Јувентус од тронот, и како по обичај со нов дизајн на дресовите.

И оваа година за гардеробата се грижи познатиот производител „Капа“, а дресовите ја имаат вообичаената светло сина боја и имаат специфичен дезен.

Претставувањето на дресовите, маркетинг тимот на Наполи го сработи фантастично.

Дека маркетинг тимот на Наполи одлично си ја врши својата работа, доказ е и минатогодинешното претставување на дресовите.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close