Наполи ја растури Аталанта (ВИДЕО)

epa08752835 Napoli's forward Victor Osimhen (C) jubilates with his coach Gennaro Gattuso (L) after scoring during the Italian Serie A soccer match SSC Napoli vs Atalanta BC at the San Paolo stadium in Naples, Italy, 17 october 2020. EPA-EFE/CIRO FUSCO

Фудбалерите на Наполи ја декласираа Аталанта победувајќи ја со 4:1 во четвртото коло во Серија А.

Тимот од Неапол целата работа ја заврши уште во првото полувреме кога ги постигна сите четири гола. Ирвинг Лозано беше стрелец на првите два гола, Наполитано зголеми на 3:0,а најското засилување на Наполи, Виктор Осимен го постигна дебитансткиот гол во 43. минута.
Почесниот гол за Аталанта го постигна Ламерс во 69. минута.