Наполи и Анчелоти го сакаат Елмас по секоја цена

Македонскиот бисер, Елиф Елмас со прикажаните игри во репрезентативниот дресот но и со настапите за Фенербахче изминатата сезона, ја залуде фудбалска Европа. Добар дел од најголемите екипи како Интер, Борусија Дортмунд, Атлетико Мадрид, Тотенхем, Лацио, Зенит доставија официјални понуди до Фенербахче за ангажман на Елмас, а сериозен интерес пројавија уште и екипи како Манчестер јунајтед, Манчестер сити, ПСВ Ајндховен.

Последен кој се вклучи во трката по потписот со македонскиот репрезентативец е италијанскиот вицешампион, Наполи. Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти токму во Елмас го гледа идеалното решение за средниот ред во идната сезона.
Според познатиот италијански новинар, Џанлука Ди Марцио, Наполи е подготвен да плати помеѓу 18 и 20 милиони евра на Фенербахче и ова досега е највисоката понуда што пристигнала за Елмас.

Прочитајте и...  Металург преку Струга си обезбеди место во „малото“ финале!

Последната понуда беше на Атлетико Мадрид и тоа во висина од 14 милиони евра плус Никола Калиниќ но таа беше одбиена од раководството на турскиот тим.

Прочитај повеќе

Вардар и Еурофарм Пелистер убедливи пред финалната битка за трофејот!

Слободен печат

„Ауфидерзен“ Барса: Гол-машината Баерн броеше до ОСУМ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Покетино, Куман и Чави меѓу кандидатите за тренер на Барса!

Слободен печат

У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Слободен печат

Непосредно пред дуелот со Баерн: Умтити позитивен на коронавирус!

Слободен печат

Јан Вертонген ја освежи одбраната на Бенфика (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Металург преку Струга си обезбеди место во „малото“ финале!

Слободен печат

Танушев му донесе бод на Пелистер против Силекс

Слободен печат

Плата од шест милиони евра, Ибрахимовиќ останува во Милан

Слободен печат

Обложувач погоди 12 парови и го чекаше уште Атлетико за голема добивка! (ФОТО)

Слободен печат

Евролига: Антиќ во тимот на деценијата на Олимпијакос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Одлична партија на Митревски од 15 одбрани против Адемар Леон

Слободен печат