Наполи и Анчелоти го сакаат Елмас по секоја цена

Македонскиот бисер, Елиф Елмас со прикажаните игри во репрезентативниот дресот но и со настапите за Фенербахче изминатата сезона, ја залуде фудбалска Европа. Добар дел од најголемите екипи како Интер, Борусија Дортмунд, Атлетико Мадрид, Тотенхем, Лацио, Зенит доставија официјални понуди до Фенербахче за ангажман на Елмас, а сериозен интерес пројавија уште и екипи како Манчестер јунајтед, Манчестер сити, ПСВ Ајндховен.

Последен кој се вклучи во трката по потписот со македонскиот репрезентативец е италијанскиот вицешампион, Наполи. Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти токму во Елмас го гледа идеалното решение за средниот ред во идната сезона.
Според познатиот италијански новинар, Џанлука Ди Марцио, Наполи е подготвен да плати помеѓу 18 и 20 милиони евра на Фенербахче и ова досега е највисоката понуда што пристигнала за Елмас.

Прочитајте и...  Барселона и Баерн Минхен си закажаа четвртфинален дуел во Лисабон (ВИДЕО)

Последната понуда беше на Атлетико Мадрид и тоа во висина од 14 милиони евра плус Никола Калиниќ но таа беше одбиена од раководството на турскиот тим.

Прочитај повеќе

Барселона и Баерн Минхен си закажаа четвртфинален дуел во Лисабон (ВИДЕО)

Слободен печат

Харден, Адетокумпо и Леброн конкуренти за МВП наградата

Слободен печат

Елмас сепак од клупата ќе го започне дуелот против Барселона

Слободен печат

Изненадување: Пирло ќе биде новиот тренер на Јувентус

Слободен печат

Федерер е светец, а Ѓоковиќ демонот, дали е толку едноставно?

Слободен печат

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат