Напаѓач отвори оган пред ноќен клуб во Канзас Сити: Двајца загинати, 15 повредени

Властите потврдија дека за време на инцидентот загинале две лица, од кои едното веројатно е осомничениот за пукањето.

Синоќа нешто пред 23.30 часот по локално време, напаѓач отворил оган пред ноќен клуб во Канзас Сити, убивајќи најмалку едно лице и повредувајќи 15, јавува „Еј-Би-Си Њуз“.

Осомничениот наводно го загубил животот на местото на настанот, а полициските службеници не пукале за време на траење на инцидентот. Портапролот на полициската станица во Канзас Сити рече дека засега нема уапсени.

Според информациите од полицијата, напаѓачот започнал да пука во редица од луѓе кои чекале да влезат во ноќен клуб. Полицијата потоа на паркингот пронашла двајца мртви, жена и маж, пренесува „Индипендент“.

Властите потврдија дека за време на инцидентот загинале две лица, од кои едното веројатно е осомничениот за пукањето.

Прочитајте и...  Како изгледа кога полицијата интервенира во проблематичните делови на Париз (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Најнова мапа на заразени со коронавирус: 142 лица се од Скопје, 29 од Карпош

Мирослава Бурнс

Го откриваат присуството на вирусот за неколку минути: Овие земји развија брзи тестови за корона

Слободен печат

Актерката Ана Костовска од државниот карантин: Ова е за мене потврда дека можам да верувам на планот на одговорните во градов и државава

Слободен печат

Основното јавно обвинителство Охрид ќе ја истражува смртта на жената од Струга

Слободен печат

Само еден пациент позитивен на коронавирус се лекува во болницата „8 Септември“

Слободен печат

Уште двајца заразени во Црна Гора, вкупно 84 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шпанската полиција стана вистински хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Стравотна тишина и бројни полициски контроли на скопските улици (ВИДЕО)

Горан Наумовски

Проповедник позитивен на коронавирус посетил 15 села во Индија, засега непознато колку луѓе заразил (ВИДЕО)

Слободен печат

Го бранеше Трамп со тезата дека коронавирусот е измама на демократите, па доби отказ од Фокс њуз

Слободен печат

Како изгледа кога полицијата интервенира во проблематичните делови на Париз (ВИДЕО)

Слободен печат

ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ: Сите баратели на азил во Португалија ќе станат постојани резиденти

Слободен печат