Нападнати двајца малолетници во Скопје

Министерството за внатрешни работи во попладневниот билтен извести за два одделени напади врз малолетници во Скопје.

Првиот инцидент се случил вчера околу 18:30 часот во СВР Скопје, при што скопјанецот Ш.Ш.(38) пријавил дека на улица „100“ во с.Волково, скопско, по претходна расправија помеѓу неговото дете и детето на Љ.Ѓ., неговиот 13 – годишен син бил физички нападнат од Љ.Ѓ(47) од Скопје. 

Се преземаат мерки за расчистување на овој случај.

Вториот напад е пријавен синоќа околу 23 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, каде Е.Х.(39) од Скопје пријавил дека околу 22 часот на ул.„Гвадалахара“, во населбата „Шуто Оризари“ во Скопје, неговиот 17-годишен син, бил физички нападнат од Л.И.(21) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Прочитајте и...  Голема акција на полицијата во Охрид, запленети 100 килограми дрога

Поврзани вести

Тешко повреден малолетник од Скопје откако автомобил удрил во него

Илинка Иљоска

ФОТО: Запленет кокаин во Кичево

Слободен печат

Уапсен велешанец кој на 3. мај опожари автомобил

Слободен печат

Во Аеродром претепано 16-годишно момче и уште неколку тепачки низ Скопје

Слободен печат

Во Мала Речица уапсен газда на локал

Слободен печат

Претрес во велешко, приведено лице поради палење автомобил

Слободен печат

Остави Коментар