Нападната воена база во Сирија: Соборени се дронови и ракети - Слободен печат

Нападната воена база во Сирија: Соборени се дронови и ракети

Засега нема детали за можни загинати или повредени во нападот.

Сириската воена  база „Тифор“ која се наоѓа на истокот на провинцијата Хомс била мета на напад на дронови и ракети.

Сириските одбранбени системи успеале да соборат одреден број на дронови и ракети. Засега е непознато кој го извршил нападот врз  базата.

Засега нема детали за можни загинати или повредени во нападот.

Израел во повеќе наврати во измнатите неколку години изврши напади врз оваа база.

Претходно, мета на ракетен напад беше и ирачката воена база „Таџи“ која се наоѓа северно од Багдад. Во таа база стационирани се и американски војници, а нападот бил извршен со ракети од советско производство.

Прочитајте и...  Португалската морнарица на јахта заплени два тони кокаин вредни 70 милиони евра

Прочитај повеќе

По повеќе од две години конечно е подготвен планот на Трамп за израелско-палестински мировен процес

Слободен печат

Каталонскиот регионален Парламент му го одзеде пратеничкото место на Квим Тора

Слободен печат

Земјотрес го потресе Иран

Слободен печат

Жртва на „Јавна Соба“: Државата да ги казни тие што ми го нарушија угледот!

Мирослава Бурнс

Њујорк ja потврди позицијата на водечки глобален финансиски центар

Слободен печат

Албанската опозиција бара измени на територијалната поделба на земјата

Слободен печат

Остави Коментар

nineteen − eight =

Прочитај повеќе

Стапуваат на сила препораките и мерките за загадување во Скопје и Тетово

Слободен печат

Деспотовски: Направивме целосен пресврт во економската политика со фокус на домашните компании

Слободен печат

Судскиот совет разреши судија

МИА Агенција

Расте бројот на работници на „црно“ увезени од странство

Георгиевски: Да се изгласаат предлог-законските измени за забрана на увоз на отпад што би се користел како енергенс

Слободен печат

Богдановиќ: Ќе се залагам за проширување на надлежностите поврзани со заштита на животната средина на локално ниво