Нападнат возач на ЈСП, уапсено младо момче

Возач на автобус во ЈСП Скопје додека бил на смена, односно додека управувал со градки автобус бил нападнат од 22- годишно момче, информира МВР.

-На 08.07.2020 во 02.00 часот во СВР Скопје, З.Р.(49) од село Волково, скопско, вработен како возач на автобус во ЈСП Скопје, пријавил дека на 07.07.2020 околу 22.30 часот, додека управувал градски автобус од населба Хром кон населба Ѓорче Петров, на ул.„Ѓорче Петров“, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од А.З.(22) од Скопје- стои во дневниот билтен на МВР.

По преземени мерки А.З. бил лишен од слобода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Осумнаесетгодишник ранет со остар предмет во Жена-парк во Тетово

Прочитај повеќе

Осумнаесетгодишник ранет со остар предмет во Жена-парк во Тетово

Слободен печат

Осумнаесетгодишно момче почина од струен удар

Слободен печат

Повреден малолетен велосипедист откако автомобил удрил во него, па во друго возило кое било паркирано

Слободен печат

Украдени акумулатори за напојување на скопскиот аеродром

Слободен печат

Маж попладнево почина од струен удар

Слободен печат

Пронајден череп во Долно Дупени, приведен скопјанец осомничен за убиство

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скопјанка во два наврати учествувала во активности на Исламска држава

Слободен печат

Малолетници пронашле мртов маж кај Езеро Треска

Слободен печат

Во хотелска соба во Охрид извршена обљуба врз скопјанка

Слободен печат

СВР Тетово поднесе кривична пријава против градоначалникот на општина Боговиње

Слободен печат

Пронајдено телото на 16 годишното момче кое се удави во Преспанското езеро

Слободен печат

Младите возачи брзо забораваат на главните сообраќајни правила