Напад со нож во центарот на Братислава, избодени четири лица меѓу нив и тинејџер

Четири лица се повредени во напад со нож што се случил утрово во Братислава, соопшти денеска портпаролот на службата за вонредни ситуации Алена Крчова.

Меѓу повредените е и еден тинејџер, а како што соопшти полицијата, напаѓачот е уапсен.

Жртвите се пренесени во болница во Братислава и никој не е во сериозна состојба, додаде Крчова.

Универзитетската болница соопшти дека примила три лица со сериозни повреди и дека веднаш биле оперирани, но никој не бил во опасност по живот.

Тинејџерот бил пренесен во детска болница.

Прочитајте и...  Од сабота - две третини од Французите во карантин

Поврзани вести

Полицијата растури свадба во Арачиново, еве што се случи со сватовите

Марина Дамческа

Полска го забрани абортусот, ќе биде дозволен само во овие случаи

Баба од Мадрид на 99 години ја победи короната, им се врати на омилените серии и игри на таблетот

Слободен печат

Мицкоски: Законот за заразни болести во кој се колне Филипче не е за болните, туку за надлежностите и процедурите

Слободен печат

Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Слободен печат

Попоски позитивен на ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар