4 C
Скопје

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Наоми Кемпбел на крајот на 2020 година си ветила дека ќе престане да пуши цигари. Иако многумина пушачи ќе се сложат дека е многу полесно да се каже отколку да се направи.

Наоми вели дека овојпат е решена да не се врати на цигарите, и објасни дека ќе го одржи ветувањето.

Престанав да пушам на новогодишната ноќ“, изјави Наоми за „Сан“.

Instagram
Instagram

Секое попладне пливам во океанот еден час или два… Тоа ми помага да ги исчистам белите дробови затоа што се потребни 21 дена за да го исфрлите никотинот од вашиот систем“, вели таа.

Ова секако е тежок предизвик, бидејќи пливањето околу британските острови во моментов е речиси незамисливо, имајќи ги предвид ниските температури.

Прочитајте и...  Вил Смит размислува да влезе во политиката
Instagram
Instagram

Како што вели, со години се борела да се откаже од пушењето. Ѕвездата, наводно, во минатото се обидувала со никотински фластери, а дури дала шанса и на хипноза за да се обиде да ја искорени навиката.

Ми велеа дека цигарите се оставаат потешко од алкохолот. Не верував, но знаете што? Потешко е“, вели таа.

Instagram
Instagram

Сè уште е борба. Всушност, само зборувајќи за тоа ме тера да запалам една цигара, па ајде да прекинеме, ве молам! Навистина се обидувам“, се пошегува Кемпбел.

Поврзани вести

„Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Слободен печат

ВИДЕО | Сон на секој што чува домашно милениче и нема двор: Лола е куче што користи нокшир!

Слободен печат

Лесно влегуваат во долгови и не знаат за доста: Овие 5 хороскопски знаци се најголемите трошаџии

Слободен печат

ФОТО | Ги извлекле нивните среќни броеви на лотарија за „џек – пот“, а Рејчел и Лиам не го уплатиле добитното ливче!

Слободен печат

Богатата наследничка во долгови: Тамара во 2020 година загубила милиони!

Слободен печат

ФОТО: Максимализам, новиот популарен тренд во уредување на домот

Слободен печат

Остави Коментар