13 C
Скопје

Наместо во самоизолација, Охриѓанец седел во угостителски објект

Триесет и деветгодишниот Ј.С. од село Горенци, Охридско заработи кривична пријава за непочитување на здравствени прописи за време на епидемија.

Како што информира охридската полиција тој, не ја почитувал одлуката за да биде во самоизолација.

„На 13 март 2021 година, пријавениот бил затекнат во угостителски објект во Охрид, со што не се придржувал кон издаденото решение за домашна изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат“,информира СВР-Охрид.

Прочитајте и...  СЗО ја продолжува светската здравствена вонредна состојба

Поврзани вести

Возраста поважна од здравствената состојба – Хронично болните и лицата со ретки болести на опашката од редот за вакцинација

Слободен печат

Албанија: Комитетот на експерти објави дека заразените и лицата со симптоми нема да гласаат

Слободен печат

Исчезната е 70-годишна жена од Скопје, семејството бара помош

Слободен печат

ЕМА: Случаите на тромбоза по вакцинација ќе се следат повнимателно

Слободен печат

Украина тврди дека Русија наскоро ќе има повеќе од 120.000 војници на границата

Слободен печат

Аквадуктот во Скопје доби највисок степен на заштита на културно наследство

Слободен печат

Остави Коментар