Наместо во карантин, Систо возеше 27 часа до Копенхаген

На таков потег се реши поради заразата во Шпанија и суспензијата на сите летови, па единствена опција што му преостана беше да седне зад волан.

Пионе Систо ја прекрши клупската дисциплина во шпанскиот фудбалски клуб Селта од Виго. Наместо да биде во карантин, како што пишува „Марка“, заедно со неговата сестра го започна патот низ пола Европа до Скандинавија.

Данскиот фудбалер влезе во автомобил и возеше 27 часа до Копенхаген во „бегството” од Шпанија и тамошната ситуација со коронавирусот.

На таков потег се реши поради заразата во Шпанија и суспензијата на сите летови, па единствена опција што му преостана беше да седне зад волан и да вози 3.000 километри до Данска.

Прочитајте и...  Изборите на ЕХФ не можат без ракометари на Вардар, Дибиров номиниран за тимот на сезоната

Управата на Селта најави дека ќе следува казна за својот играч штом се врати во клубот и екипата почне со тренинзи.

Систо кој воедно е репрезентативец на Данска, игра на крилната позиција и од 2016 година е член на Селта со 100 одиграни натпреварии и 10 голови.

Прочитај повеќе

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат

Иџе „брмчеше “ по скопските улици за лекарите, полицајците, пожарникарите… (ВИДЕО)

Слободен печат

Германските бараат фудбалска револуција, сакаат селари кап

Слободен печат

Размислуваше за пензија, а сега е пред трансфер во Манчестер јунајтед

Слободен печат

Изборите на ЕХФ не можат без ракометари на Вардар, Дибиров номиниран за тимот на сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На Дел Потро не може да крене глава од проблеми: Убавата Софија се раздели со Аргентинецот (ФОТО)

Слободен печат

Баркли открива: Играв пијан на НБА натпревар и не се сеќавам на резултатот

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Рома почина од срцев удар

Слободен печат

Првиот македонски спортист кој беше позитивен на корона, експресно се излечи

Слободен печат

Тениски спектакл во Белград, Ѓоковиќ го најави доаѓањето и на Зверев

Слободен печат

Крај на кариерата на Ибрахимовиќ?

Слободен печат