25 C
Скопје

Наместо во Италија, Мауро Икарди може да се пресели во Шпанија?!

Судбината на аргентинскиот фудбалер сè уште e неизвесна, а сега се појави уште една заинтересирана екипа.

Мауро Икарди сезонава настапува во ПСЖ како позајмен фудбалер од Интер. Францускиот тим има можност да го откупи договорот на Икарди за 65 милиони евра бидејќи веќе платија пет милиони за позајмицата, но прашање е дали самиот фудбалер сака да остане во Париз.

Неговата сопруга и менаџер, Ванда Икарди, изминатиот период најавуваше дека Мауро на крајот од сезоната ќе се врати во Италија каде најголема желба му е да го облече дресот на Јувентус.

Доколку Интер не му овозможи да се пресели во Торино, тој е подготвен последните две години од договорот да ги преседи на клупата иако тренерот Антонио Конте нема намера да му даде шанса да одигра ниту една минута.

Сега се појави уште еден клуб кој е заинтересиран за Аргентинецот, Атлетико Мадрид. Шпанскито тим и минатото лето се обиде да се договори со Икарди, но ПСЖ беше побрз.

Овој пат, мадридските медиуми објавуваат дека Атлетико и тренерот Диего Симеоне се подготвени да платат околу 40 милиони евра и во Интер да го пратат Диего Коста во замена за Икарди.

Поврзани вести

ОДИМЕ НА ЕВРОПСКО: ФФМ ја промовираше навивачката химна

Слободен печат

Марковски уште три, Хорват уште две години во тимот на Металург

Слободен печат

Пуштени во продажба влезниците за ЕП 2022, навивајте за ракометарите за само 14 евра

Слободен печат

Реал подготви 80 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат

Најстарата жена на светот се откажа од носење на олимпискиот оган

Слободен печат

Реал ќе извиси, Левандовски гледа кон Премиер лигата

Слободен печат

Остави Коментар