24.8 C
Скопје

Наместо Европската Унија ќе се проширува разочарувањето

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

Хроника

– Наместо Европската Унија ќе се проширува разочарувањето

– СДСМ за попис, ВМРО-ДПМНЕ за „отпис“

– „Ивермектинот“ неделава ќе дојде во аптеките и болниците

– Секој ден, околу 600 заболени од канцер ја добиваат својата терапија

Економија

– Рестораните ќе поминат подобро од кафетериите

– Осумстотини работници со празни џебови за празниците

Скопје

  Седниците на општинските совети далеку од јавноста, нема пренос во живо

Свет

– За 11 сенатори, Бајден не е претседател

Наука – Најважните научни постигнувања во изминатата година

Трибина – Бугарско затемнување на историскиот хоризонт – Колумна на Ивица Челиковиќ

Веб новости – Со евтина монтажа се тврди дека Џафери бил пијан на седница

Мозаик 

–  Зоран Џорлев ја загуби битката со корона вирусот

– Џеси Џеј откри од што боледува и не знае дали некогаш повторно ќе запее

– Тозовац се ожени по четири децении љубов со 20години помладата партнерка

– Дизајнерот Александер Вaнг ги отфрли обвинувањата

Гастрономија – Најважни техники при приготвување кремови и украсување колачи

Спорт – Езџан Алиоски не е виновен за пеналот

Во овој број не пропуштајте го прилогот Енигмо

Поврзани вести

Мекафи се самоубил

Слободен печат

Логар: Европската иднина на Западен Балкан е меѓу приоритетите на словенечкото претседателство со ЕУ

Слободен печат

Со нож избодела сестрата близначка

Слободен печат

ВИДЕО | Торнадо ја опустоши Јужна Моравија: Автомобили паѓаа по куќи

Слободен печат

Спасовски домаќин на „Регионалниот патоказ за борба против корупција и нелегални финансии” во Охрид

Слободен печат

ВИДЕО | Безмалку 100 исчезнати во урнатата зграда на Флорида

Слободен печат

Остави Коментар