15 C
Скопје

Намалете 5 сантиметри во обем за 7 дена: Нема подобар пијалок за слабеење од овој! (РЕЦЕПТ)

Ако се борите со вишок килограми, мора да го пробате овој здрав пијалок. Овој рецепт го обиколи целиот свет, а сите што го пробале уверуваат за неговото моќно дејство.

Освен што е ефективен, исто така е многу лесно да се подготвува. За овој „магичен“ пијалок потребни ви се само 3 состојки. Сите состојки одлично ги согоруваат маснотиите и го забрзуваат метаболизмот. Ако ја балансирате вашата исхрана и го пиете овој пијалок, килограмите од стомакот ќе исчезнат како од шега!

Можно е да намалите и до 5 сантиметри во обем во првите 7 дена:

Состојки:

  • 1 лажица зелен чај
  • 1 стапче цимет
  • 3 ловорови лисја
  • 800 мл вода

Подготовка:

Во зовриената вода (800ml) додадете ги стапчето цимет, ловоров лист и зелен чај. Покријте го садот и оставете да отстои 15 минути, а потоа само процедете.

Прочитајте и...  Џулија Робертс и Џорџ Клуни во улога на разведен пар во новиот хит филм

Чајот се пие 3 пати на ден, секое утро на празен стомак, а потоа пред ручекот и пред спиење.

Вистинска магија од три состојки, а вашето тело конечно ќе ја добие посакувана форма на здрав и лесен начин.

Поврзани вести

ФОТО | Деми Мур повторно непрепознатлива, а обожавателите веднаш реагираа: „Штета, беше убава жена“

Слободен печат

Бојана Јовановска: Сè уште сме општество во кое ќотекот е дисциплинска алатка

Ј.К.Д

Хју Грант ќе глуми негативец во филмот „Dungeons & Dragons“

Слободен Печат

ФОТО | Најубавите микроапартмани: За среќа, доволни се 30 квадратни метри

Слободен печат

НАУЧНИЦИТЕ ФАСЦИНИРАНИ: Морско животно помина когнитивен тест… дизајниран за деца!

В.Т.

ФОТО+ВИДЕО | Еве како ќе изгледа првиот хотел во вселената

Слободен Печат

Остави Коментар