Најзгодната баба на светот ја откри тајната на својот младолик изглед! (ФОТО)

49- годишната Џина Стјуарт во 2018 година го воодушеви светот со својот младешки изглед. Таа е мајка на четири деца, но и баба, а на натпреварите за убавина ги засенува девојчињата двојно помлади од неа.

Тајната на нејзиниот изглед е во криотерапија, метод што го практикува и славниот актер Марк Валберг. Додека тој влегува во комората за криотерапија кога температурата во неа е 100 степени под нулата, Џина исто така толерира -110 ° С. Таа останува внатре три минути и е убедена дека така ја постигнува посакуваната цел.

„Јас буквално го замрзнувам телото три минути на -110 ° C. Избегнувам ботокс затоа што сум преплашена од игли“, изјави Џина за „Дејли Стар“.

View this post on Instagram

🍓Who else eats Strawberries?🍓 Strawberries are a sweet, delicious fruit that are also a nutritional powerhouse and an all around amazing superfood. They are packed with Vitamins A , B-complex, & E and minerals such as manganese, iron, and zinc. They are rich in antioxidants which boosts their ability to rebuild, repair, and rejuvenate the body. They also have high levels of phenols, which act as an anti-inflammatory which makes it an essential food for those suffering from autoimmune disorders such as asthma, chronic fatigue syndrome, fibromyalgia, rheumatoid arthritis, multiple sclerosis, restless leg syndrome, colitis, COPD, IBS, neuropathy, Crohn’s disease, lupus, guillain-barre syndrome, and Hashimoto’s thyroiditis. Loaded with Vitamin C they help to boost the immune system by warding off colds, flu’s, and respiratory infections. They are also well known for being beneficial for age related macular degeneration and vision related issues. Strawberries contain ellagic acid and flavonoids which are good for cardiovascular health and can help prevent heart disease, stroke, and and help to lower cholesterol. They are also fantastic weight loss food as they are low in calories and high in nutritional compounds that are vital for optimal health. During the summertime, look for locally grown strawberries for the most nutritional and health benefits. Organic frozen strawberries are also a good alternative when fresh are not available. Strawberries are an excellent addition to smoothies, fruit salads, and mixed green salads and they are the perfect snack anytime of the day.

A post shared by Maxim Hot 100 Model. W.H.G (@ginastewartofficial) on

Терапијата за ладење обично промовира обновување на мускулите, лекува повреди и ја ревитализира кожата. Оние кои пробале криотерапија, велат дека веднаш ја освежува кожата, но исто така го присилува организмот да ја задржи својата основна температура, истовремено согорувајќи еден куп калории со долгорочен корисен ефект врз метаболизмот.

Сепак, нејзината диета е богата со протеини, но тешко е да се спротивстави на чоколадото.

View this post on Instagram

❤️My Solitude at peace in my home❤️

A post shared by Maxim Hot 100 Model. W.H.G (@ginastewartofficial) on

„Се обидувам да бидам умерена“, додава таа.

Иако на Инстаграм ја следат илјадници, таа минатата година призна дека е жртва на насилство преку интернет. Таа ги повика луѓето да гледаат што пишуваат на интернет и да размислуваат за тоа каков ефект ќе остават нивните зборови врз другите.

Прочитајте и...  Фасцинантен изум: Како Брисел ја користи отпадната вода за греење?

Поврзани вести

Три хороскопски знаци студени како мраз: Ќе ви го скршат срцето без размислување

Слободен печат

Броиме калории: Дали ајварот ќе ве здебели?

Слободен Печат

Научник намерно се заразил со корона по вторпат: Ги проучил антителата, а заклучокот не е многу оптимистичен

Слободен печат

Како старата правосмукалка да ја претворите во нова: Потребен ви е само картонот од кујнските бришачи!

Слободен Печат

ВИДЕО: Општа тепачка на летот за Порторико: Жена предизвика тепачка поради кавга околу заштитните маски

Слободен печат

Никол Португалски провоцира: Дали пораките и фотографиите од нејзиниот Инстаграм се упатени кон Бред Пит?

Слободен Печат

Остави Коментар