Најзгодната баба на светот ја откри тајната на својот младолик изглед! (ФОТО)

49- годишната Џина Стјуарт во 2018 година го воодушеви светот со својот младешки изглед. Таа е мајка на четири деца, но и баба, а на натпреварите за убавина ги засенува девојчињата двојно помлади од неа.

Тајната на нејзиниот изглед е во криотерапија, метод што го практикува и славниот актер Марк Валберг. Додека тој влегува во комората за криотерапија кога температурата во неа е 100 степени под нулата, Џина исто така толерира -110 ° С. Таа останува внатре три минути и е убедена дека така ја постигнува посакуваната цел.

„Јас буквално го замрзнувам телото три минути на -110 ° C. Избегнувам ботокс затоа што сум преплашена од игли“, изјави Џина за „Дејли Стар“.

View this post on Instagram

🍓Who else eats Strawberries?🍓 Strawberries are a sweet, delicious fruit that are also a nutritional powerhouse and an all around amazing superfood. They are packed with Vitamins A , B-complex, & E and minerals such as manganese, iron, and zinc. They are rich in antioxidants which boosts their ability to rebuild, repair, and rejuvenate the body. They also have high levels of phenols, which act as an anti-inflammatory which makes it an essential food for those suffering from autoimmune disorders such as asthma, chronic fatigue syndrome, fibromyalgia, rheumatoid arthritis, multiple sclerosis, restless leg syndrome, colitis, COPD, IBS, neuropathy, Crohn’s disease, lupus, guillain-barre syndrome, and Hashimoto’s thyroiditis. Loaded with Vitamin C they help to boost the immune system by warding off colds, flu’s, and respiratory infections. They are also well known for being beneficial for age related macular degeneration and vision related issues. Strawberries contain ellagic acid and flavonoids which are good for cardiovascular health and can help prevent heart disease, stroke, and and help to lower cholesterol. They are also fantastic weight loss food as they are low in calories and high in nutritional compounds that are vital for optimal health. During the summertime, look for locally grown strawberries for the most nutritional and health benefits. Organic frozen strawberries are also a good alternative when fresh are not available. Strawberries are an excellent addition to smoothies, fruit salads, and mixed green salads and they are the perfect snack anytime of the day.

A post shared by Maxim Hot 100 Model. W.H.G (@ginastewartofficial) on

Терапијата за ладење обично промовира обновување на мускулите, лекува повреди и ја ревитализира кожата. Оние кои пробале криотерапија, велат дека веднаш ја освежува кожата, но исто така го присилува организмот да ја задржи својата основна температура, истовремено согорувајќи еден куп калории со долгорочен корисен ефект врз метаболизмот.

Сепак, нејзината диета е богата со протеини, но тешко е да се спротивстави на чоколадото.

View this post on Instagram

❤️My Solitude at peace in my home❤️

A post shared by Maxim Hot 100 Model. W.H.G (@ginastewartofficial) on

„Се обидувам да бидам умерена“, додава таа.

Иако на Инстаграм ја следат илјадници, таа минатата година призна дека е жртва на насилство преку интернет. Таа ги повика луѓето да гледаат што пишуваат на интернет и да размислуваат за тоа каков ефект ќе остават нивните зборови врз другите.

Прочитајте и...  Необични симптоми на долг ковид: Мирис на риба, сулфур и изгорена храна

Поврзани вести

Вирален хит: Девојка го стави мобилниот телефон во микробранова печка и ја вклучи

Слободен Печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ја обвини Кардашијан дека и го украла дизајнот: „Барем потпиши ме или прашај ме за соработка!“

Слободен печат

Кејт Мидлтон била „изненадена“ од подароците што го добила од Меган Маркл

Слободен Печат

Клучот од занданата во која починал Наполеон продаден за 92.000 евра

Слободен печат

Бен Афлек се сеќава на врската со Лопез: Луѓето беа толку злобни кон неа

Слободен Печат

ФОТО | Тврдеше дека неговиот дом е проколнат: Пејачот конечно го продаде луксузниот имот на кој се случувале морничави работи

Слободен печат

Остави Коментар