Најудобните и најженствените сандали за ова лето: Модните инфлуенсерки ги обожаваат! (ФОТО)

Чевлите со штикла се без сомнение најатрактивниот модел на женски чевли.

Кога доаѓа лето, едвај чекаме да ги облечеме омилените сандали на висока штикла со лелеав фустан или здолниште, но и покрај тоа што ова сценарио звучи одлично, на овие жештини е неподносливо.

инстаграм

Стапалата се потат, па одењето може да е отежнато, нозете отекуваат и ремените се лизгаат на кожата.

Затоа во летните жештини бараме начин на кој можеме да носиме женствени чевли, а сепак да ни биде удобно во нив цел ден и да се движиме без мака. Среќа, во мода се совршените сандали со ниска потпетица и бројни ременчиња, кои се апсолутен хит ова лето што дамите го обожаваат!

Прочитајте и...  Луксузни јахти вредни милиони евра: Новак ја нарекол по мајка му, Јариќ својата ја избирал со Адријана Лима, а луксузна јахта има и Саша Поповиќ...
инстаграм

Поради одличната висина на потпетицата, овој пар чевли ќе направи да уживате додека шетате цел ден во нив, а бројните ременчиња, атрактивните бои и модерните облици, даваат шик и елегантна нота.

На вас останува само да ја одберете омилената боја и да уживате цело лето во нив!

инстаграм

Прочитај повеќе

Неверојатниот живот на Маја Плисецка, на турнеи одела гладна, а морала редовно да игра пред човекот кој го стрелал татко ѝ

Слободен печат

Џеки Чен ја призна вистината за себе: Бев вистински идиот кон жените

Слободен печат

Папараците ја уловија бившата на Џорџ Клуни на плажа во Сардинија (ФОТО)

Слободен печат

Моника Белучи на одмор во Грција: Прошета во фустан кој ова лето нема конкуренција (ФОТО)

Слободен печат

Најпознатата мачка од Истанбул: Гил 16 години живее во Аја Софија

Слободен печат

Пристигнуваат предупредувања дека вакцината против коронавирусот може да не биде ефикасна кај оваа група луѓе

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Климатски промени: Поради зголемување на температурата, целиот Балкан ќе стане ненаселива пустина

Слободен печат

Поранешната Мис на Југославија има 57 години и изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Првата дама на Македонија на отворањето на „Охридско лето“ во креација инспирирана од античкиот театар во Охрид

Слободен печат

Погледнете ја сликата: Што прво забележувате на неа?

Слободен печат

Луксузни јахти вредни милиони евра: Новак ја нарекол по мајка му, Јариќ својата ја избирал со Адријана Лима, а луксузна јахта има и Саша Поповиќ…

Слободен печат

Стил на неделата: Славица Христова, кустос советник етнолог во Музеј на Град Скопје

Ј.К.Д