Најтргувани акциите на Комерцијална банка и Гранит, еврото денеска 61,49 денари – Слободен печат
ВестиЕкономија

Најтргувани акциите на Комерцијална банка и Гранит, еврото денеска 61,49 денари

Курсот на денарот спрема доларот е на ниво од 55.8857, додека на британската фунта изнесува 68.9902.

Според официјалниот среден курс на Народната банка на Северна Македонија денеска денарот спрема еврото има вредност од 61.4910 денари.

Курсот на денарот спрема доларот е на ниво од 55.8857, додека на британската фунта изнесува 68.9902.

Во однос на тргувањето на македонската берза, најтргувани се акциите на  Комерцијлална банка (раст од 0,49 проценти), пред Гранит (1,0 проценти).

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close