11 C
Скопје

Најстарата мачка на светот почина на 31 години: Кога дојдов дома, ја немаше, сигурно заминала да умре!

Најстарата мачка на светот починала на 31 година. Рабл наполнила 31 година во мај, а сопственичката Мишел Херитеж ја добила на подарок кога имала 20 години.

– Секогаш ја третирав како дете. Немам деца и имав друга мачка по име Мег, која почина кога имаше 25 години – рекла сопственичката.

Како што кажала, мачката пред крајот на животот престанува да јаде.

– Стана многу слаба. Заминав еден ден на работа, а кога се вратив, сопругот ми кажа дека Рабл си заминала и дека не се вратила. Веројатно заминала да умре, како што го прават мачките – изјавила Мишел.

Прочитајте и...  Вкусови што се памтат: Посна македонска кујна – Чорба од компир и таан (РЕЦЕПТ)

Поврзани вести

Мајли Сајрус прозборе за разделбата со нејзиниот поранешен сопруг Лиам Хемсворт

Слободен Печат

ФОТО| Мишел Фајфер стана црвенокоса! Нејзината трансформацијата предизвика бура на интернет

Слободен печат

Здраво и вкусно: За што се добри какаото, циметот и каранфилчето?

Слободен печат

Канје и Ким ги претставија новите влечки кои станаа предмет на потсмев на социјалните мрежи

Слободен Печат

ВИДЕО| Кој е жртва? Позната манекенка смртно го избодела сопругот откако тој дома ја донел љубовницата

Слободен печат

CLEAN PHASE – најдобар избор за самоуверена кожа!

Слободен печат

Остави Коментар