Најсреќниот ден во јуни за секој хороскопски знак

Девојка пролет среќа
Фото: Pexels/Andre Furtado

Лето, сонце и убаво расположение се првите асоцијации за месец јуни. Но, според астролозите, во одредени денови ќе бидете особено среќни овој месец, пишува „Сенса“.

Проверете во кои денови ѕвездите ќе ви бидат особено наклонети.

Овен | 4 јуни

Уште на почетокот од месецот, вас ќе ве очекува нова можност за раст. Полната месечина во Стрелец ќе ве поттикне да излезете од удобната зона и да ги напуштите старите модели на размислување. Ако сте доволно храбри да тргнете по нов пат, универзумот многу ќе ве награди.

Бик | 11 јуни

Кога ретроградниот Плутон ќе се врати во знакот на Јарецот, тоа ќе биде вашата шанса да го погледнете вашиот живот од една нова перспектива. Ова ќе ви овозможи да станете посвесни за вашето размислување и да сфатите кој треба да биде вашиот следен чекор.

Близнаци | 18 јуни

Понекогаш заборавате колку сте посебни. Движењето на ретроградниот Сатурн во Риби ќе ви помогне да станете свесни за вашата внатрешна сила. Ќе се сетите која е вашата мисија и колку е важно да го следите повикот на вашата душа.

Рак | 18 јуни

Транзитот на Сатурн во Риби и вам ќе ви помогне да ја откриете вашата внатрешна сила. Ова особено ќе го почувствувате во областа на врските, бидејќи ќе стекнете посебна самодоверба и храброст да поставите јасни граници и да се борите за вашата благосостојба.

Лав | 30 јуни

Ретроградниот Нептун ќе ве води да ја барате вистината. Понекогаш не знаете што точно сакате и во која насока одите, но сега е време да зачекорите на вистинското место, да ги откриете вашите автентични вредности и да станете свесни за тоа кои сте навистина.

Девица | 19 јуни

Кога Јупитер во Бик ќе се усогласи со Сатурн во Риби, тоа ќе биде единствена можност за вас да свртите ново поглавје во вашиот живот. Ќе имате можност за раст и напредок, но само доколку имате доверба во себе и ја следите сопствената интуиција.

Пријателки пријатели пријателство среќа
Фото: Pexels/Elina Fairytale

Вага | 11 јуни

Понекогаш ви е тешко да ги изразите своите чувства затоа што се плашите дека ќе повредите некого. Меркур во Близнаци ќе ви помогне гласно да зборувате за она што го мислите и чувствувате. Ова ќе донесе позитивни промени во вашите односи.

Скорпија | 12 јуни

Кога Јуно, астероидот на договорите, ќе премине во знакот на Рак, тоа ќе ви донесе единствена можност: може да добиете понуда за нова работа или унапредување или можеби ќе се посветите на некое лично и емотивно поле.

Стрелец | 6 јуни

Венера преминува во страсниот Лав, овозможувајќи ви да го пронајдете вашиот внатрешен оган и да се фокусирате уште повеќе на вашата страст. Не плашете се целосно да се посветите на вашите соништа , дури и ако тоа значи огромна промена.

Јарец | 21 јуни

Понекогаш сте толку зафатени со сите ваши обврски што заборавате на себе. Кога астероидот Церера ќе се пресели во Вага, ќе ве поттикне да се ставите себеси на прво место и конечно да се грижите за себе.

Водолија | 21 јуни

И вие ќе го почувствувате влијанието на Церера во знакот Вага, но најмногу ќе го забележите во областа на врските. Ова е време да се фокусирате на врските кои најмногу ви значат и да откриете начини како подобро да ги негувате во иднина.

Риби | 4 јуни

Полната месечина во Стрелец ќе ве поттикне да направите простор за раст и да започнете посериозно да ги следите вашите соништа. Прифатете ги новите можности кои ви се нудат и сфатете дека го заслужувате сѐ она што ве очекува.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот