Најомразените трендови од 2000-та година кои повторно се враќаат во мода! (ФОТО)

Кога ќе се присетиме на некои од модните трендови, често ни е тешко да сфатиме дека некогаш сме им се восхитувале. Но, модната индустрија често знае да не изненади и во мода да ги врати токму тие трендови за кои сме мислеле дека секогаш ќе останат во минатото.

Еве 12 модни трендови кои беа омразени на почетокот од 2000-та година, а сега се враќаат во мода

1. Русокоса горе, црно доле

Ваквото бојадисување на косата го обожаваа Кристина Агилера, Бритни Спирс и останатите тогашни икони, а сега оваа заборавена техника ја испробуваат и новите ѕвезди.

Инстаграм

2. Портокалов тен

Верувале или не, и овој тренд се врати. Кендал Џенер е меѓу првите кои го испробаа.

View this post on Instagram

find @maryphillips 😝

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

3. Ултра кратки шорцеви

Инстаграм

4. „Велкро“ сандали

Удобни, повеќефункционални, но ниту малку првлечни ниту пак женствени.

5. Големи венчиња за коса

Инстаграм

6. Винтиџ принтови

Инстаграм

7. Многу широки панталони

8. Француски маникир

Инстаграм

9. Шишки на страна

Инстаграм

10. Коцкасти наочари

Помеѓу аксесоарите ова е дефинитивно најомилениот.

Инстаграм

11. „Карго“ панталони со џебови

Инстаграм

12. Изразени прамени

Латино дивата Џеј Ло повторно ги носи!

Инстаграм
Прочитајте и...  Кога си ѕвезда, се ти е дозволено: Том Круз го избегна карантинот, се враќа на снимањето на „Невозможна мисија 7“

Прочитај повеќе

Анџелина Џоли после долго време забележана на прошетка: Лежерниот стајлинг кој го одобрија и критичарите! (ФОТО)

Слободен Печат

Ретко се релаксира и има слободно време – Вака изгледа Џенифер Лопез кога мисли дека никој не ја гледа (ФОТО)

Слободен печат

Се пофали со прекрасната линија во костим за капење: Брук Шилдс во 6-та деценија изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Кога си ѕвезда, се ти е дозволено: Том Круз го избегна карантинот, се враќа на снимањето на „Невозможна мисија 7“

Слободен печат

Алесандра Амбросио импресионираше со стајлингот на семејната вечера во Малибу! (ФОТО)

Слободен Печат

Џулија Робертс сподели ретка фотографија со сопругот Даниел Модер за нивната 18-годишнина (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Џенифер Греј се разведува по 19 години брак: Парот живее одвоено уште од јануари

Слободен печат

Девојка забележала вистински хорор кога се вратила дома од карантин: Мислев дека дома ми се вселиле вонземјани! (ФОТО)

Слободен Печат

Славеничкото издание на Меланија: Првата дама на Америка во бел фустан со детаљ кој ефектно ја обликува половината! (ФОТО)

Слободен печат

За десет секунди! Овој лесен трик засекогаш ќе го реши вашиот проблем со заплетканите врвки на бермудите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Правилно и детално миење на дрвените лажици, даски и прибор: Единствениот начин со кој навистина ќе ги отстраните бактериите!

Слободен печат

Мима Караџиќ: Не носам маска, ниту пак бев во изолација, излегувам секоја вечер и ќе продолжам да го правам тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски