Најново - Слободен печат
Спорт Фудбал

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Реал Мадрид освои само еден бод во дуелот со Селта играјќи 2:2 пред своите гледачи на „Сантијаго Бернабеу“. Гостите уште на самиот старт ги шокираа...
Еспресо

Сексапилната Алексис е убавица која сигурно ќе ви го одземе вниманието (ФОТО)

Слободен печат
Младата Алексис Рен на својот Инстаграм профил има дури 13,9 милиони следбеници. Рен најчесто споделува слики од своето прекрасно тело и вита фигура. View this...
Спорт Фудбал

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат
Трката за титулата во Серија А доби уште еден сериозен конкурент во Лацио. По 24 кола, Јувентус е лидер на табелата со 57 бодови, еден...
Вести Свет

Столтенберг: Европската унија не може сама, без НАТО, да ја брани Европа

Слободен печат
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека Европска унија не може сама, без НАТО да ја одбрани Европа. Неговата изјава уследи по понудата...
Вести Македонија

Николовски: Одиме на фер и демократски предвремени парламентарни избори

Слободен печат
Генералниот секретар на СДСМ на својот Фејсбук објави пост во кој вели, дека тие што се дрзнале да го кочат напредокот на државата – изгубиле....
Вести Свет

Запленети 100 килограми кокаин во Данска, уапсени 27 лица

Слободен печат
Данската полиција денеска уапси 27 лица осомничени за илегална трговија со дрога откако на товарен брод, регистриран на Бахамите, откри и конфискува 100 килограми кокаин....
Вести Македонија Слајдер

ДИК го усвои Роковникот за спроведување на предвремените парламентарни избори

Слободен печат
Откако претседателот на Собранието Талат Џафери денеска го потпиша решението за распишување на предвремените парламентарни избори на 12 април, течат роковите за нивно спроведување. Државната...
Еспресо

Алесандра Амбросио објави секси фотографија со саканиот за Валентајн! (ФОТО)

Слободен печат
Бразилската манекенка и поранешен ангел на Викторија Сикрет, Алесандра Амбросио, објави секси-фотографија со своето момчето Николо Оди, основач на луксузниот бренд „Alanui“, со која им...
Вести Македонија

Спасовски: Со Република Србија заеднички сме посветени на унапредување на регионалната соработка

Слободен печат
Премиерот Оливер Спасовски заедно со владина делегација, вечерва присуствуваше и се обрати на свеченоста по повод празникот Сретение Господово и Денот на државноста на Република...
Еспресо

Меланија Трамп не одолеа на водечкиот моден тренд за оваа сезона (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на САД и овој пат воодушеви со својата појава и искомбинира стајлинг од најновата мода. Нејзиниот стил е беспрекорен и ретко греши кога...