Најмногу парови прават веридба во декември, а ова се трите најпопуларни датуми!

И покрај тоа што Валентајн е празникот на љубовта, најмногу парови прават веридба на еден друг празник кој што се приближува.

Станува збор за Божиќ, барем според анализите на популарниот сајт за планирање на венчавки Bridebook.

Според нивните статистики, најмногу веридби настануваат во периодот околу Нова Година и Божиќ, а бројот на веридби во декември е поголем за 40% во однос на другиот период во годината. Во овој период најпопуларни датуми за веридба се Божиќ, Бадник и Нова Година.

„Наредните неколку недели очекувајте вашиот инстаграм-профил да биде преплавен со фотографии од прстени под божиќните дрвца, со популарниот #proposalseason (сезона на веридби)“, најавил основачот на страницата Hamish Shephard за Harper’s Bazaar.

Прочитајте и...  ВРИЈАТ социјалните мрежи: Панчо од ДНК од Охрид порача „Лепотици, не секој газ е наменет за танга по плажа“ (ФОТО)

Прочитај повеќе

Романа веќе не е во затвор, чека депортација: Нејзиниот партнер ќе ги врати парите што ги украле

Слободен печат

Ива Кацарска Саздовска, креаторка која ја приближи топлината на дрвото за луѓето да ја примат во своите домови и срца

Ј.К.Д

Како можете да се заштитите од коронавирусот на плажа?

Слободен печат

ВРИЈАТ социјалните мрежи: Панчо од ДНК од Охрид порача „Лепотици, не секој газ е наменет за танга по плажа“ (ФОТО)

Слободен печат.

Бијонсе во соработка со Дизни сними раскошен визуелен албум (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Кога и колку да пиете вода, за организмот да ви функционира совршено

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тијана Дапчевиќ без влакна на јазикот: Нема потреба да се додаваат нови вируси во општеството, и овој што го имаме е сосема доволен

Слободен печат

Хороскоп за 3 август: Раковите ќе флертуваат со колега, пред Скорпиите дилема

Слободен печат

Виц на денот – Сирење

Слободен печат

Рита Ора топлес на Ибица: Пејачката ужива во летото!

Слободен Печат

Дали некои луѓе имаат заштита од коронавирусот?

Слободен Печат

Мачка го украде вниманието од моделите и прошета по модната писта (ВИДЕО)

Слободен Печат