Најмладата милијардерка Кајли Џенер повторно купи нов имот во екот на пандемијата!

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер на своето име додаде уште една скапоцена недвижнина. Таа на само 22 години важи за најмладата милијардерка на светот, а сега купи уште еден плац од 5 хектари за 15 милиони во „Hidden Hills“, место кое е многу популарно во Калифорнија.

View this post on Instagram

🎾 🤍🤍🤍 hi

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

Недела дена пред купување на овој имот, Кајли купи одморалиште во „Holmby Hills“ вредно неверојатни 36,5 милиони долари.

View this post on Instagram

happy friday .. 🧡

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

Нејзиниот празен имот кој го купи сега планира да го реновира во најбрзо можно време. Кајли се наоѓа на листата на Форбс за најбогати жени на светот, а нема сомнежи дека нејзиниот козметички бренд допринесе за вртоглавото богатство кое го поседува.

View this post on Instagram

taco tuesday

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

Џенер првенствено стана позната по ријалити шоуто „Keeping Up With The Kardashians“ кое се уште се прикажува.

Прочитајте и...  Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Прочитај повеќе

Фобијата од пајаци никогаш не изгледала послатка: Погледнете како се борат со „ѕверот“ овие кученца (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстарата мачка на светот почина на 31 години: Кога дојдов дома, ја немаше, сигурно заминала да умре!

Васко Спасоски

Почина Тесла, миленикот на Јелена и Новак Ѓоковиќ: Сопругата на најдобриот тенисер напиша емотивна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Секогаш се фали со бујното деколте, но сега покажа нешто друго: Водителката Марјана Станојковска ги испровоцира фановите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Папараците правеа пари на несреќниот живот на Ејми Вајнхаус, ова е искрена исповед на еден фотограф кој три дена ја бркал Ејми

Слободен печат

Беквалац сакаше само да ја најави новата песна, но интересот на фановите е нејзиното бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кожата на лицето зборува многу за вашето здравје, откријте што се крие зад бледилото, црвенилото, акните, сувата кожа…

Слободен печат

Корисни факти: Луѓето кои имаат 3 пати секс неделно изгледаат 7 години помладо!

Васко Спасоски

Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Ј.К.Д

Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Слободен печат

Џеј Ло се обиде да го внесе кучето во приватниот авион, но се случи вистинска драма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски