Најмладата милијардерка Кајли Џенер повторно купи нов имот во екот на пандемијата!

Instagram

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер на своето име додаде уште една скапоцена недвижнина. Таа на само 22 години важи за најмладата милијардерка на светот, а сега купи уште еден плац од 5 хектари за 15 милиони во „Hidden Hills“, место кое е многу популарно во Калифорнија.

View this post on Instagram

? ??? hi

A post shared by Kylie ? (@kyliejenner) on

Недела дена пред купување на овој имот, Кајли купи одморалиште во „Holmby Hills“ вредно неверојатни 36,5 милиони долари.

View this post on Instagram

happy friday .. ?

A post shared by Kylie ? (@kyliejenner) on

Нејзиниот празен имот кој го купи сега планира да го реновира во најбрзо можно време. Кајли се наоѓа на листата на Форбс за најбогати жени на светот, а нема сомнежи дека нејзиниот козметички бренд допринесе за вртоглавото богатство кое го поседува.

View this post on Instagram

taco tuesday

A post shared by Kylie ? (@kyliejenner) on

Џенер првенствено стана позната по ријалити шоуто „Keeping Up With The Kardashians“ кое се уште се прикажува.

Видео на денот