-1 C
Скопје

Најмалку три жртви во невреме во Мелбурн, меѓу нив и четиригодишно дете

Најмалку три лица загинаа во невреме што го зафати Мелбурн, а меѓу нив е и четиригодишно момче.

Детето, на кое паднало дрво, починало подоцна во болница, а 59-годишен маж загинал кога дрво паднало врз неговиот автомобил, соопшти полицијата.

Околу 50.000 домови во вториот по големина австралиски град сè уште се без електрична енергија.

Службите за итни случаи добиле повеќе од 1.700 повици за помош.

Прочитајте и...  Протест против изградба на асфалтна база кај росоманско Камен дол

Поврзани вести

ВИДЕО: И покрај строгите епидемиолошки мерки со црковни ѕвона и пред илјадници луѓе, Вучиќ го откри споменикот на Стефан Немања во Белград

Слободен печат

Трајанов: Попишувачите да бидат вакцинирани

Слободен печат

Заев најави изборен српски јазик во училиштата, Ковачев посакува бугарски со иронична честитка

Слободен печат

Недолични фотографии повторно кружат на интернет: „Јавна соба“ стана јавен срам

Како успеа Израел да обезбеди повеќе вакцини отколку што е потребно?

И.И.

Со години боледуваше од Кронова болест, почина пејачот Игор Пармаковски

Слободен печат

Остави Коментар