Најмалку осум загинати е билансот од експлозијата на бомба во кабулската џамија

Најмалку осум лица загинаа во експлозија во џамија во главниот град на Авганистан. Би -Би -Си објави дека најмалку 20 лица се повредени во експлозијата, а според портпаролот на привременото талибанско министерство за внатрешни работи, три лица се уапсени во врска со нападот. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Портпаролот на Талибанците, Забихула Муџахид, … Продолжи со читање Најмалку осум загинати е билансот од експлозијата на бомба во кабулската џамија