Најмалку 17 загинати во пожар во ноќен клуб во Камерун

Полиција во Камерун/ Извор: МИА

Најмалку 17 лица загинаа во пожар во ноќен клуб во Хуанде, главниот град на Камерун, јавија локалните медиуми.

На самото место загинале 14 лица, а меѓу жртвите е и началникот на секторот за здравство во Министерството за здравство.

Друг детали засега не се соопштени.

Извор: МИА

Видео на денот