Најмалку 13 загинати при уривање на зграда во Камбоџа – Слободен печат
ВестиПланета

Најмалку 13 загинати при уривање на зграда во Камбоџа

Најмалку 23 лица се повредени, додека 36 работници се извлечени од под урнатините.

Најмалку 13 луѓе загинаа откако вчера се урна зграда во изградба во градот Сихануквил, во јужниот дел на Камбоџа.

Најмалку 23 лица се повредени, додека 36 работници се извлечени од под урнатините.

Се уште се истражува причината за уривање на зградата, која е во сопственост на кинески инвеститор. Според локалните власти четворица кинески работници се приведени. Објектот што се урна бил изграден од 70 до 80 отсто.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close