НАЈЛУДИОТ ГОЛ НА СП: Голманката одбрани, прерано почна да се радува! (ВИДЕО)

Еден неверојатен погодок постигна ракометарката на Србија кој голманката на Холандија го одбрани во првиот момент.

Најдобрата голманка на Светското првенство од пред две години, Тес Вестер на еден неверојатен начин беше затресена нејзината мрежа.

Трифуновиќ шутираше, Вестер ги одбрани и започна прерано да се радува на својата интервенција.

Но, топката која се одби од нејзините нозе, од височина лесно се спушти на земја и заврши право во холандскиот гол.

После четири кола Норвешка е првопласирана во групата „А“ со осум максимални бодови, пред Холандија со шест, Србија и Словенија имаат по четири, два Ангола, а ниту еден Куба.

Прочитајте и...  Џо Харт го очекување на нов ангажман ги шокира фановите со својот изглед (ФОТО)

Прочитај повеќе

Бостон веќе е во плејоф ритам, Јокиќ најдобар кога е најпотребно (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер и Јунајтед нови четвртфиналисти во Лига Европа (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски потпиша за албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Манасков најдобар стрелец во контролниот меч за Веспрем

Слободен печат

ЛШ: Реал без Бејл против Манчестер сити! (ФОТО)

Слободен печат

Лига Европа: Копенхаген без проблеми, елиминиран Волфсбург! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

РК Тинекс Пролет: Скопје, Маврово, па атак на место во плејофот!

Слободен печат

Подготвени за фудбал: Играчите на Македонија ЃП негативни на Ковид-19!

Слободен печат

Арда Туран се врати во клубот каде што ја почна кариерата (ВИДЕО)

Слободен печат

Тимот на најголемите промашувања во Премиер лигата (ФОТО)

Слободен печат

Македонец на врвот на Европа: Тричковски пред Левандовски, Халанд, Имобиле..!

Слободен печат

Тенисерка го прекрши протоколот на турнирот во Палермо (ВИДЕО)

Слободен печат