Најлудата завршница во фудбалот: Голманот одбрани два пенали кои се поништени, а тој добива црвен картон… (ВИДЕО)

Натпреварот од третата турска лига помеѓу Усакспор и Ерген ја имаше најлудата завршница во последните години.

Имено, Усакспор водеше со 2:0 кога во 90. минута судијата досуди пенал за екипата која губеше. Голманот Ерсин Ајдин го одбрани ударот од белата точка, но судија одлучи да го поништи ударот од белата точка и му додели жолт карот на Ајдин бидејќи предвреме ја напушти гол линијата предвреме.

Пеналот повторно беше изведен и Ајдин повторно го одбрани, но судијата повторно го поништи и на изненадување на гледачите го исклучи голманот поради истата грешка.

Бидејќи меѓу резервистите на Усакспор немаше втор голман, на гол-линијата застана дефанзивецот Левент Актуг и успеа да го одбрани третиот удар од белата точка.

Прочитајте и...  Солскјер останува на клупата на Јунајтед и наредната сезона

Прочитај повеќе

Интер е незадоволен, Алексис Санчез се враќа во Јунајтед!?

Слободен печат

ЛЕ: Противниците на Интер со маски допатуваа во Милано! (ФОТО)

Слободен печат

Челзи нуди 30 милиони евра плус Кепа за голманот на Атлетико

Слободен печат

Каков удар за Баерн, Левандовски мора на долга пауза! (ФОТО)

Слободен печат

Ѓоковиќ го елиминираше и Колшрајбер во Дубаи (ВИДЕО)

Слободен печат

Флорентино Перез со огромна понуда за Ван Дајк!? (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНА ПОНУДА: Арапите нудат 400 милиони фунти за борба помеѓу Џошуа и Фјури

Слободен печат

Порно ѕвезда открива дека фудбалер и праќал приватни пораки (ФОТО)

Слободен печат

КРАЈ ЗА РУСКАТА УБАВИЦА: Марија Шарапова ја заврши кариерата

Слободен печат

Најголемото хрватско дерби пред празни трибини поради коронавирусот?

Слободен печат

Откажување или одложување: Коронавирусот им се заканува на Олимписките игри?!

Слободен печат