„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Производителот на спортска опрема одлучи да ја прекине продажбата на производи кои го носеа името на трагично загинатата НБА ѕвезда.

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња пред трагичната несреќа имаше успешна соработка со „Најки“.

Американскиот производител на спортска опрема продаваше голем број на патики и друга спортска опрема со потписот на Брајант. Токму производите со името на Брајант беа едни од најпродаваните од сите продукти во гамата на „Најки“.

– „Најки“ престана да ги продава производите со потписот на Коби Брајант за да ги спречи препродавачите да профитираат од смртта на НБА легендата“, објави телевизијата ЕСПН, повикувајќи се на извори од компанијата.

Прочитајте и...  Дибиров за судбината на Вардар: Не можам да сфатам како го оставаат да исчезне!

Прочитај повеќе

Не знае за притисок: Колку меч топки Ѓоковиќ спаси во кариерата? (ФОТО)

Слободен печат

Коронавирусот одложи пет натпревари во Серија А, меѓу нив и дербито Јуве-Интер!

Слободен печат

Арсенал на своите навивачи ќе мора да им плати 4,5 милиони фунти!?

Слободен печат

Резултатите добри, управата со „две страни“: Бобан и Малдини против Газидис!?

Слободен печат

ЛШ: Вардар со Горбок и Калараш против Монпелје! (ФОТО)

Слободен печат

КАКО ГОЛ ЗА ТИТУЛА: Пикадо – Мајкл Смит со историски 9/9! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Рамос пред неделното „Ел Класико“: Знаеме како против Меси и Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

Погледнете го потегот што го направи Ѓоковиќ против Монфис! (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Клиперси го декласираа Денвер, одлична партија на Јокиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Секој кој вели дека Роналдо е подобар од Меси, не знае ништо околу фудбалот!

Слободен печат

КАКО УСПЕА ЧОВЕКУ: Неверојатен автогол на голманот на Гренобл! (ВИДЕО)

Слободен печат

Луис Суарез ги израдува навивачите на Барса!? (ФОТО)

Слободен печат