8 C
Скопје

Најглупавиот турист досега – Еве зошто никогаш не смеете да погалите лав (ВИДЕО)

Сигурно дека сите би сакале барем еднаш во животот да погалиме некое диво животно, но сепак тоа не е воопшто добра идеја.

Тоа ни го покажа и туристот кој го посетил Националниот парк Серенгети во Танзанија кој поради својата непромисленост за малку не останал без рака.

Имено, тој го отворил прозорецот од автомобилот на сафари и се обидел да погали еден не толку расположен лав.

Животното се налутило, па за малку не му ја откинало раката на ова момче.

Иако видеото е од 2018 година, тоа повторно се прослави но сега со нов наслов „Дали ова се уште е најглупавиот турист?“.

Прочитајте и...  Се бараат кандидати кои за 11.000 евра ќе лежат 30 дена на кревет

Поврзани вести

Неда Украден не помислува да се пензионира: Едвај чека да помине пандемијата и пак да настапува

Слободен печат

Доколку од заразите не ви е преку глава, пристигнува нова серија за Бубонската чума

Слободен печат

ФОТО: Доктор откри трик кој спречува стаклата на очилата да ви се замаглуваат додека носите маска

Слободен печат

ФОТО| Топ 5 комбинации од Александра Шијакоска кои мора да ги имате во вашиот плакар!

Васко Спасовски

Купиле куќа од ерата на Прохибицијата: Во ѕидовите пронашле 66 скриени шишиња виски

Слободен Печат

Се роди бебе од 27 години стар ембрион: Две години е помладо од мајката!

Слободен печат

Остави Коментар