Најглупавиот потег во историјата на тенисот! (ВИДЕО)

Лопез кој што има толку големо искуство од тениските терени, секако не смее да си дозволива таков „аматеризам“.

Шпанецот Лопез во дуелот против Кубот/Мело после една размена на удари, беше свесен дека топчето оди во аут, но зачудува зошто спречи со својот рекет тоа да се случи.

Дали може прерано започна да се радува, а уште покомичен е и моментот кога еден од судиите извикна „аут“, а топчето уште не го видовме надвор од линијата.

После и самиот Шпанец се зачуди, па мораше неговиот партнер да му објаснува што навистина се случи.

Прочитајте и...  Уште еден Ѓоковиќ маестрален: Светски феномен со пет одбранети пенали по ред!

Освен што беше загубен поенот, но и самиот гем, на крајот среќа нивна што тоа не влијаеше на конечниот резултат (6:7, 6:3, 11:9).

Поврзани вести

Хамилтон со португалска шанса да биде рекордер во Формула 1!

Слободен печат

Потврда од Наполи: Елмас и Зиелински негативни на ковид-19!

Слободен печат

ВИДЕО: Нов кикс на Сити, Фоден го спаси Гвардиола во Лондон!

Слободен печат

КК Работнички не води преговори со потенцијален нов сопственик!

Слободен печат

Уште еден Ѓоковиќ маестрален: Светски феномен со пет одбранети пенали по ред!

Слободен печат

Белгија повторно ги затвори стадионите, одложен и мечот на Зајков!

Слободен печат

Остави Коментар