Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Како што информира „Вардар фанс“, си оди уште еден играч од редовите на Вардар, еден од најдобрите играчи, играчот кој оваа сезона требаше да биде лидер и капитен, Филип Најдовски за жал си заминува од клубот.

Со заминувањето на Најдовски, се отвора нова главоболка за тренерот Васоски на тенката одбранбена линија, „црвено-црните“ речиси и да немаат искусен дефанзивец пред голот на Илиќ.

Истиот извор вели дека две нови имиња доаѓаат во Вардар, станува збор за поранешниот македонски репрезентативец Милован Петровиќ.

И најдобриот стрелец во лигата го напушти Вардар

Овој 30-годишен играч во својата фудбалска кариера има настапувано за екипите на Работнички, Победа и Тиквеш, а има и интернационално искуство со играње во екипите на Осијек, Сепси, Лариса и Сутјеска, кој му е и последен клуб.

Прочитајте и...  Меси ја критикуваше Барселона: Ништо повеќе не ме изненадува!

Второто засилување е 28-годишниот чувар на мрежата Александар Игески кој минатата сезона го бранеше голот на Тиквеш и беше еден од најдобрите голмани во Втората лига.

Игески е искусен голман кој досега бил дел од екипите на 11 Октомври, Металург, Локомотива, Хоризонт Турново, Гостивар и Осогово.

Вардар ја стартуваше новата сезона во Првата лига со пораз дома од Борец (0:1), а во наредната рунда ќе игра на гости кај Академија Пандев.

Прочитај повеќе

Пет минути гледаа ВАР и направија грешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Навивачката група „Чкембари“ слави 35 години постоење! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот ја освои и Севиља, Димитријевиќ и Хувентуд на врвот во Шпанија

Слободен печат

Надал загрижен пред „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ е во право!

Слободен печат

Хамилтон в недела се израмнува со рекордот на Шумахер!?

Слободен печат

Пандев доби „конкуренција“ во нападот на Џенова!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ на „Ролан Гарос“ ќе атакува на 18 грен слем титула!

Слободен печат

Официјално: Луис Суарез е нов фудбалер на Атлетико Мадрид

Слободен печат

Нема ракомет во Првата лига, поради ковид-19 суспендирана и групата „Б“!

Слободен печат

Кајакарите Спасиќ, Златаров и Небиовски во Словенија на европскиот куп

Демант дека е направен пропуст на еден од головите на Националната арена!

Слободен печат

Лига куп: Тотенхем без борба си закажа дуел со Челси!

Слободен печат