Најдобро претставување досега: Голем навивач на Арсенал потпиша за Тотенхем по што мораше да ги избрише сите пораки на Твитер (ВИДЕО)

Мет Доерти е нов фудбалер Тотенхем откако неговиот сега веќе поранешен тим Вулверхемптон ја прифати понудата тешка 15 милиони фунти (16.8 милиони евра).

Доерти во последните три сезони постигна 15 гола за Вулверхемптон со што стана најдобар стрелец помеѓу дефанзивците.
На Доерти не му пречеше што направи трансфер во Тотенхем иако е голем навивач на лутиот ривал Арсенал, но пред да потпише мораше да направи уште нешто.

Имено, Доерти е снимен пред својот лаптоп на кој го наоѓа својот твит од 2012 година во кој напиша „Го сакам Арсенал сега и засекогаш“, а потоа го избриша.

Потоа го покажа својот нов дрес, на Тотенхем, со што ги воодушеви фановите на овој тим.

View this post on Instagram

*Delete* 😬 #WelcomeDoherty

A post shared by Tottenham Hotspur (@spursofficial) on

 

Прочитајте и...  Во Тотенхем веќе се гледа „печатот“ на Мурињо, минимален триумф над Барнли

Поврзани вести

Победнички старт на Ѓоковиќ на турнирот во Виена

Слободен печат

Претседателот на ФИФА позитивен на коронавирус

Слободен печат

Објавена листата на најбрзи фудбалери, Мбапе нема конкуренција

Слободен печат

Мурињо во елемент: Во Тотенхем нема место за примадони

Слободен печат

Барселона поради Бартомеу не го донесе Халанд пред три години, го избркал директорот кој договарал трансфер

Слободен печат

За да не загуби 500 милиони долари, сезоната во НБА ќе стартува пред Нова година

Слободен печат

Остави Коментар