Најдобро е Погба да си замине од Јунајтед!? – Слободен печат
СпортФудбал

Најдобро е Погба да си замине од Јунајтед!?

Според информациите на „Дејли мејл" играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, е близу до заминување од тимот.

Медиумите во Англија повикувајќи се на сигурни извори од тимот, објавија дека неколку играчи на „црвените ѓаволи” веруваат дека напуштањето на 26-годишниот Французин ќе има позитивно влијание врз клубот.

Менаџерот на Јунајтед, Оле Гунар Солскјер е подготвен да се раздели со францускиот репрезентативец со цел добивање на пари за зајакнување на составот.

Погба минатата сезона одигра 47 натпревари за Манчестер јунајтед, постигна 16 гола и оствари 11 асистенции. Неговиот договор истекува летото 2021 година.

Вредноста на Погба на фудбалскиот пазар се проценува на 100 милиони евра.

Претходно објавивме дека има и можност да остане еден од најдобрите играчи на „црвените ѓаволи“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close