Најдобрите остануваат во Јунајтед

Манчестер јунајтед направи неколку паметни потези со кои уште сега медиумите го прогласија за победник во летниот преоден рок во Англија. „Црвените ѓаволи“ го соборија светскиот рекорд за трансфер на дефанзивец, за 80 милиони фунти го донесоа Хари Мегваер од Лестер, а претходно нови играчи станаа младите Арон Ван-Бисака и Даниел Џејмс.

Но главната вест за навивачите ја соопшти менаџерот Оле Гунар Солскјер кој изјави дека Давид де Хеа се согласи да потпише нов договор со кој ќе стане најдоброплатен голман во светот. Шпанецот се согласи да потпише нов петгодишен договор со кој ќе заработува дури 21 милион евра по сезона.
Солскјер најверојатно во следната сезона ќе го има на располагање и Пол Погба бидејќи Реал Мадрид нема намера да плати 170 милиони евра колку што бара Манчестер јунајтед. Јувентус се откажа од Погба.

Прочитајте и...  Откажани баражите за втората лига – Запад, 13 фудбалери позитивни на корона

Сега медиумите во Англија, јавуваат дека управата на „црвените ѓаволи“ подготвува нов договор за Погба со кој би заработувал 450.000 евра неделно.
До крајот на преодниот рок, Солсјкер се надева дека ќе успее да ангажира уште двајца фудбалери, прв на листата е Бруно Фернандеш од Спортинг Лисабон. За Јунајтед е прифатлива сумата од 60 милиони евра која ја бараат португалците за да се откажат од својот најдобар фудбалер.

Прочитај повеќе

НФЛ на нозе: Махомс потпиша десетгодишен договор и стана најплатен играч во историјата

Слободен печат

Урнебес во Бугарија: Фудбалски клуб преку Фејсбук бара играчи

Слободен печат

Натпреварот вреден 50 милиони евра без победник, Вердер остана во Бундеслигата

Слободен печат

Мурињо ги губи конците во Тотенхем, Лорис и Сон за малку ќе се степаа меѓу себе (ВИДЕО)

Слободен печат

АТП воведе нов систем на рангирање

Слободен печат

Евролигата во проблеми, се одложува стартот на новата сезона?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Директорот на Ролан Гарос предупредува: Не смееме да ги повториме грешките од „Адриа тур“

Слободен печат

Барселона продава речиси цел тим и се надева на заработка од околу 400 милиони евра

Слободен печат

Познатиот српски кошаркар во болница, Мачван е позитивен на корона

Слободен печат

Откажани баражите за втората лига – Запад, 13 фудбалери позитивни на корона

Слободен печат

Федерер ќе игра тенис и во наредната година

Слободен печат

И првиот човек на Ла Лига призна: ВАР работи за Реал Мадрид

Слободен печат