Најдобрите македонски судии ја добија првата задача на Светското првенство

Ново признание за најдобрата македонска ракометна судиска двојка/ фото: EPA/EFE

Македонија денес го игра првиот натпревар на Светското првенство, но прва задача на овој турнир ќе имаат и нашите најдобри ракометни судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов.

Најдобрата светска ракометна федерација ги делегираше нашите најдобри судии за натпреварот помеѓу Бахреин и Тунис.

Овој натпревар се игра во „Малме Арената“ со почеток од 18:00 часот. Фаворитската улога за победа ја имаат Тунижаните. Делегат на натпреварот ќе биде Драган Начевски. Во оваа група покрај Бахреин и Тунис се уште Белгија и Данска.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот